Skip to content

Akupunktura kosmetyczna: to naprawdę nie boli

Akupunktura kosmetyczna wymaga wbicia igieł w skórę twarzy, jednak zabieg ten jest prawie bezbolesny. Akupunktura kosmetyczna nie tylko może zapewnić bardziej młodzieńczy wygląd, ale także pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie. Zrozumiałe, że niektórzy ludzie mogą się obawiać, gdy po raz pierwszy usłyszą o akupunkturze kosmetycznej. Ich strach jednak szybko przemija, ponieważ korzyści z niej wynikające zdecydowanie przeważają nad potencjalnymi wadami.

Zdjęcie dodane przez ANTONI SHKRABA: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/kobieta-twarz-widok-z-gory-igla-6076148/

Igły są cienkie jak pasmo włosów

Czy kosmyk włosów jest straszny? To właśnie tak małych igieł używa się do akupunktury kosmetycznej. Niektórzy mogą odczuwać niewielkie ukłucie przy wprowadzaniu igieł, jednak większość pacjentów nic nie czuje. A kiedy igły są usuwane, zwykle jest to jako całkowicie bezbolesne.

Akupunktura kosmetyczna jest bezpieczna i skuteczna

Fakt, że akupunkturę stosuje się od tysiącleci, przemawia za jej skutecznością. Założeniem tradycyjnej medycyny chińskiej jest to, że ciało ma zdolność do samoleczenia, a akupunktura pomaga rozpocząć proces leczenia. Wbicie igieł w punkt akupunkturowy na twarzy stymuluje przepływ krwi i pobudza regenerację komórek, a także usprawnia przepływ limfy i udrażnia zatory. Akupunktura kosmetyczna jest równie bezpieczna jak wspomaganie naturalnego procesu organizmu. Dodatkowo, w jej trakcie nie ma żadnych obcych substancji chemicznych wprowadzanych do twarzy, więc nie ma powodów do zmartwień.

Czytaj:  Akupunktura w leczeniu uzależnień

Będziesz wyglądać i czuć się młodziej!

Poza korzyściami dla urody, jak miękka i jędrna skóra, redukcja głębokich zmarszczek, pomoc w leczeniu trądziku i blizn, akupunktura kosmetyczna również poprawia jakość snu, eliminuje stres i niepokój oraz zwiększa energię! Kiedy punkty akupunktury są stymulowane, powstaje również odpowiedź immunologiczna. W jej efekcie zmniejsza się stan zapalny, co jest bardzo ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Akupunktura kosmetyczna nie wymaga czasu na powrót do zdrowia

W porównaniu z zabiegiem chirurgicznym, który może wymagać bandaży, obrzęku i drogich pobytów w szpitalu, akupunktura kosmetyczna nie wymaga czasu na powrót do zdrowia. Należy oczywiście zauważyć, że akupunktura kosmetyczna nie zastępuje operacji chirurgicznej lub środków iniekcyjnych. Może być ona jednak preferowanym wyborem, jeśli szuka się prawdziwie naturalnej alternatywy dla medycyny przeciwstarzeniowej. A jeśli już wybrano drogę chirurgiczną, dobrą wiadomością jest to, że akupunktura kosmetyczna wykonana 6 miesięcy po otrzymaniu Botoxu może pomóc przedłużyć lifting twarzy.

Akupunktura kosmetyczna pomaga się zrelaksować

Zabiegi akupunktury kosmetycznej stosowane w celu odmłodzenia twarzy pomagają się zrelaksować i odstresować. Akupunktura kosmetyczna skupia się na pięknie, ale dodatkową korzyścią jest to, że pacjenci zyskują korzyści z relaksu. Jako forma medycyny przeciwstarzeniowej jest zabiegiem regenerującym, który pomaga złagodzić chronicznie stresujące środowisko, w którym żyjemy.

Zarezerwuj wizytę

Oceń