Skip to content

Pięć korzyści akupunktury kosmetycznej

Akupunktura jest starożytną chińską techniką leczniczą, która zapewnia niezliczoną ilość korzyści zdrowotnych poprzez poprawę przepływu energii w całym organizmie. Akupunktura twarzy, jak sama nazwa wskazuje, polega na umieszczeniu igieł w tkankach twarzy. Zazwyczaj uważa się ją za zabieg kosmetyczny, chociaż leczenie akupunkturą twarzy zapewnia również inne korzyści zdrowotne.

Zdjęcie dodane przez ANTONI SHKRABA: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/kobieta-leczenie-wellness-recznik-6076141/

Rozświetlona skóra

Jedną z najbardziej zauważalnych korzyści, którą zgłosiło wielu zadowolonych klientów akupunktury, jest to, że ich skóra wydaje się świecić po zabiegu. Jeśli jest jakaś cecha młodej skóry, której najbardziej brakuje osobom starszym, to jest to właśnie ten młodzieńczy blask. Igły do akupunktury twarzy, wbijane w skórę, powodują drobne przerwy w górnej warstwie skóry. Stymuluje to naturalną reakcję leczniczą organizmu, która poprawia przepływ krwi. W efekcie doprowadzane są składniki odżywcze i tlen do komórek skóry, co skutkuje świecącą skórą.

Redukcja linii i zmarszczek

Inną z korzyści akupunktury twarzy jest sposób, w jaki zmniejsza linie śmiechu wokół ust, kurze łapki wokół oczu i linie na czole. Igły akupunkturowe aktywują układ limfatyczny i krążenia w organizmie, aby doprowadzić tlen i składniki odżywcze do skóry. Dzięki akupunkturze twarzy skóra naturalnie się napina i wygładza linie.

Podnosi zwiotczałą skórę

Jednym z efektów starzenia się, najtrudniejszym do skorygowania, jest zwiotczała skóra. Skóra twarzy z czasem traci elastyczność, a skóra pod brodą i wokół oczu może zacząć opadać. Akupunktura twarzy może tchnąć nowe życie w skórę i pomóc jej naturalnie się podnieść. Gdy igły przełamują barierę skóry, przepływ energii zostaje przywrócony, rewitalizując skórę i sprawiając, że wygląda ona młodziej i jędrniej.

Korzyści zdrowotne

Istnieje wiele więcej korzyści akupunktury twarzy poza kosmetycznymi. Po pierwsze, może ona zapobiegać i łagodzić bóle głowy, nawet ciężkie migreny. Po drugie, akupunktura twarzy może zmniejszyć napięcie w szczęce, które jest często przyczyną bólów głowy. Wielu pacjentów akupunktury mówi ponadto, że jej stosowanie może pomóc złagodzić niepokój i depresję.

Czytaj:  Akupunktura i moksa w leczeniu zmęczenia związanego z chorobą nowotworową

Wszystko co naturalne

Dzięki akupunkturze twarzy można doświadczyć korzyści kosmetycznych bez wstrzykiwania chemikaliów lub bakterii do twarzy. Wiele procedur kosmetycznych daje tymczasowe efekty, jednak przy dużym ryzyku. Akupunktura natomiast sięga głęboko w skórę, zajmując się przyczynami starzenia się i pomagając im zapobiegać, a nawet je odwracać. Akupunktura twarzy daje również naturalnie wyglądające rezultaty, w przeciwieństwie do zastrzyków i operacji plastycznych, które mogą sprawić, że twarz będzie wyglądać sztucznie lub nadmiernie skorygowana.

Zarezerwuj wizytę

Oceń