Skip to content

Wszystko, co musisz wiedzieć o akupunkturze kosmetycznej

W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (TCM) akupunktura jest stosowana w kontekście kosmetycznym od tysięcy lat. W przeciwieństwie do botoksu, akupunktura kosmetyczna może wpływać na zdrowie skóry, działając nie tylko na powierzchowne oznaki przedwczesnego starzenia się. Można ją uznać za naturalną alternatywę dla innych zabiegów estetycznych, ale działa ona również w połączeniu z materiałami wstrzykiwanymi. Zwiększa wówczas poziom natlenienia poprzez mikrokrążenie, co pomaga w detoksykacji i zapobiega opuchliźnie twarzy.

Akupunktura kosmetyczna a starzenie się skóry

Akupunktura kosmetyczna stymuluje komórki znajdujące się głęboko w warstwie skóry właściwej. Pobudza ona produkcję nowego kolagenu i elastyny, kluczowych składników budulcowych skóry, które w naturalny sposób zanikają wraz z wiekiem. Sprawia to, że skóra wokół oczu stanie się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Poprawa mikrokrążenia pomaga z kolei w przypadku problemów z opuchlizną i przebarwieniami. W zależności od głębokości wbijania igieł, można także wpływać na stan kurczliwości mięśni czoła, które powodują powstawanie zmarszczek na skórze, dzięki czemu stają się one bardziej rozluźnione.

Akupunktura a usta

Istnieją specjalne techniki, które można stosować w akupunkturze kosmetycznej w celu wypełnienia ust, co w naturalny sposób zwiększa ich objętość. Z wiekiem usta zaczynają się kurczyć i stają się bledsze. Akupunktura może pomóc przywrócić ich pełnię i poprawić wygląd drobnych zmarszczek wokół ust.

Trądzik a akupunktura kosmetyczna

Akupunktura kosmetyczna może znacznie pomóc w przypadku skóry trądzikowej. Usprawnia ona proces detoksykacji skóry, a także zwiększa jej odporność na bakterie. Może ona również poprawić stan blizn po wypryskach poprzez przebudowę i przyspieszenie procesu gojenia się skóry. Niezależnie od korzyści związanych z trądzikiem, akupunktura kosmetyczna jest relaksującym zabiegiem. Pozwala ona na holistyczną regenerację, a rezultaty zabiegu mogą zaskoczyć.

Czytaj:  Akupunktura w leczeniu uzależnień

Czy akupunktura naprawdę sprawi, że będę wyglądać młodziej?

Akupunktura kosmetyczna w naturalny sposób pomaga odmłodzić skórę, nadać jej gładkość i ogólnie rzecz biorąc zdrowszy wygląd. W przeciwieństwie do zabiegów iniekcyjnych, zajmuje się nie tylko oznakami starzenia się skóry, ale także jej ogólnym zdrowiem. Działa wewnętrznie i optymalizuje stan zdrowia, a jednocześnie poprawia wygląd skóry. Nakłuwanie igłami stymuluje układ limfatyczny i krwionośny, które współpracują ze sobą w celu dostarczenia składników odżywczych i tlenu do komórek skóry, odżywiając ją od wewnątrz. Pomaga to wyrównać koloryt cery i dodać jej blasku oraz poprawić elastyczność, minimalizując drobne linie i zmarszczki.

Zarezerwuj wizytę

Oceń